سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

لوازم خانگی مصطفی بازرگانی هوکو

عرضه ی مستقیم انواع لوازم خانگی در مشهد


استفاده و نگهداری از اتو پرس

استفاده و نگهداری از اتو پرس

اولین چیزی که در مورد اتو پرس قابل بررسی است روش استفاده ساده از آن است.به این روش که پارچه یا لباس رو بروی اتو پهن می کنیم و صفحه بالایی را بروی صفحه پایینی فشار میدهیم.برای لباس های بزرگتر استفاده از اتو پرس باعث صرفه جویی در زمان اتو کردن می شود.چرا که به دلیل صفحه های بزرگ اتوهای پرس،مساحت بیشتری از لباس یا پارچه همزمان اتو میشود.

شاید بدلیل قیمت بالای اتوهای پرس همه افراد توانایی خرید این دستگاه ها را نداشته باشند اما نکته قابل توجه این است که کسانیکه استفاده زیادی از اتو دارند،با یکبار هزینه کردن برای این دستگاه، هزینه دایمی خشکشویی و زمان زیاد اتو کردن صرفه جویی می شود.

روش کار اتو پرس به این صورت است که با فشار زیاد بخار و داشتن دمای بالا چروک های روی لباس رااز بین میبرد. برای لباس ها ضخیم تر باید زمان بیشتری هم صرف کرد.یا لباس های طبیعی مثل لباسهای کتانی یا پنبه ایی نیاز به بخار با شدت بیشتری دارند.پس زمانیکه درحال اتو کردن لباس هایی با این مشخصات هستید از بخار و دمای بالاتر استفاده کرده و زمان بیشتری اتو را نگه دارید.همین طور باید مراقب باشید که زمانیکه لباس خود را روی اتو پهن می کنید چروک روی پارچه نباشد.

وجود صفحه نمایشگر دیجیتال بروی دستگاه های جدید باعث شده که شما بتوانید درجه حرارت اتو را با توجه به جنس لباس تعیین کنید.همین طور اگر مخزن آب دستگاه نمایشگر داشته باشد می توانید آب باقی مانده در داخل اتو را بررسی کنید.وجود مخزن آب با ظرفیت های بالای این دستگاه ها باعث شده که اتوها حتی تا یک ساعت و نیم هم قادر به بخار دهی باشند.

استفاده از آب مقطر باعث می شود که اتوهای مخزنی رسوب نکنند.اما اگر اتو رسوب کرد بهترین روش تمیز کردن این رسوب به این شکل است که با اندازه مساوی آب و سرکه را داخل اتو ریخته و اتو را روشن کنید و اجازه دهید مدتی اتو بخار کند.سپس اتو رو خاموش کرده و از برق بکشید و اجازه دهید یک ساعت محلول سرکه و آب داخل اتو باشد سپس مخزن را بشورید.

برای انواع اتوها اگر کف اتو کثیف شده است و رنگش زرد شده با یک تکه پارچه ظرفشوی زبر که داخل یک پارچه نازک گذاشته اید کف اتو را پاک کنید.

در صورت وجود سوختگی یا لکه بروی کف اتو می توانید سرکه و نمک را با هم مخلوط کرده گرم کنید و کف اتو را با آن پاک کنید.

اثر برق افتادن روی پارچه را نیز می توانید با استفاده از یک پارچه نمدار از بین ببرید و برای اینکه این اثر ایجاد نشود اول اینکه روی لباس خود یک تکه پارچه بیاندازید و سپس درجه حرارت اتو را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید.

روی لباس های مشکی بیشتر اثر برق اتو می افتد که میتوانید محلول یک لیتر آب با سه قاشق سوپ خوری سرکه را بوسیله برس مخصوص لباس از جهت راه پارچه روی لباس بمالید تا اثر برق افتادگی از بین برود.در صورتیکه لباس های ابریشمی برق افتاد بخصوص اگر رنگ لباس ها مشکی بود می توانید مقدار کمی آمونیاک را در چند قاشق الکل حل کنید و با یک اسفنج بروی قسمت برق افتاده بکشید تا اثرش از بین برود.

تماس با ما

📌 آدرس فروشگاه :: مشهد مقدس – وکیل آباد– بلوار معلم -بین معلم ۷۲ و ۷۴ -پلاک ۲۶ – همکف -فروشگاه مصطفی (بازرگانی هوکو)

کدپستی فروشگاه : ۹۱۸۹۸۶۴۵۶۵

☎️ شماره تلفن های تماس:
۰۵۱-۳۵۰۲۸۲۵۷
۰۵۱-۳۵۰۹۹۷۵۲

ساعت کاری شنبه تا پنچ شنبه ۹صبح الی۲۱ (جمعه ها تعطیل میباشد).

کانال تلگرام :: https://t.me/hoko7

وب سایت بازرگانی هوکو – لوازم خانگی مصطفی :: hoko7.com .

پیج اینستاگرام :: https://www.instagram.com/hoko7irm

صاحب امتیاز :: مصطفی کلیلا